KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4137003
nr 413 7003
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Gouache, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Tånggården Härbrä', signerad, 1930-tal, 23 x 10 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
Gouache